18. Juni 2020 · Kommentieren · Kategorien: Analyst
Anty-bitcoinowski sentyment prezydenta Trumpa znacznie wyprzedzał jego publiczne komentarze na ten temat, według jego byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego.
Bitcoin

W skrócie

Prezydent Trump podobno powiedział sekretarzowi skarbu Stevenowi Mnuchinowi, aby „poszedł za Bitcoinem“ w 2018 roku.
Oświadczenie to pojawiło się ponad rok przed słynną tyradą antykryzysową Trumpa na Twitterze.
Rozmowa ta jest rzekomo opisana w niepublikowanej jeszcze książce byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona.
Prezydent USA Donald Trump podobno po raz pierwszy powiedział Sekretarzowi Skarbu USA Stevenowi Mnuchinowi, aby „poszedł za Bitcoinem“ w maju 2018 roku, według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona. To było rok przed tym, jak wystrzelił serię sceptycznych komentarzy przeciwko kryptokur walutom.
Według Waszyngtońskiego Egzaminatora, anty-Bitcoinowska wypowiedź Trumpa jest opisana w „The Room Where It Happened“, jeszcze niepublikowanej książce Boltena.
„Nie bądź negocjatorem handlowym […] Idź po Bitcoina [za oszustwo]“, Trump rzekomo powiedział Mnuchinowi w książce, której kopię Egzaminator Waszyngtoński twierdzi, że jest w posiadaniu.
Zarabiaj żetony i nagrody dzięki naszej aplikacji mobilnej
Uzyskaj wczesny dostęp do naszej aplikacji, aby uzyskać Deszyfruj token, wymienne nagrody i wiele więcej.

Przyłącz się teraz

„Jeśli nie chcesz mnie w handlu, w porządku, twoja ekipa ekonomiczna wykona, co zechcesz“, rzekomo odpowiedział Mnuchin.
„The Room Where It Happened“ miał trafić na półki 23 czerwca, ale Departament Sprawiedliwości złożył we wtorek pozew przeciwko jego autorowi, wzywając sąd do wstrzymania jego wydania, ponieważ książka rzekomo zawiera materiały niejawne.
Według outletu, opisana „napięta wymiana“ pomiędzy Trumpem i Mnuchinem miała miejsce podczas rozmowy o zbliżających się sankcjach handlowych i cłach na Chiny w maju 2018 roku.
Walka z Bitcoinem w 2020 r.
Na początku tego roku Mnuchin ogłosił, że rząd USA rozprawia się z nielegalnym wykorzystywaniem walut kryptograficznych.
„Chcemy mieć pewność, że technologia idzie do przodu, ale z drugiej strony, chcemy mieć pewność, że krypto-waluty nie są używane do odpowiednika starych szwajcarskich tajnych numerów kont bankowych,“ Sekretarz Skarbu Mnuchin stwierdził w lutym.
Bitcoin
Ten adres Bitcoina został właśnie celowo zhakowany.
Portfel z 1 BTC był po prostu brutalnie wymuszony, ale nie martw się: jego właściciel chciał go w ten sposób. Alistair Milne, CIO Altana Digital Currency Fund, napisał dziś rano na tweeterze, że obudził się do…
Aktualności
Jeśli cytaty z książki Boltona są prawdziwe, oznacza to, że Trump najwyraźniej rozważał jakiś rodzaj rozprawienia się z Bitcoin Profit lub kryptonimem w ogóle – ponad rok przed publicznym wysadzeniem cyfrowych aktywów.
12 lipca zeszłego roku, Trump tweetował, że nie jest „fanem Bitcoinów i innych krypto walut“, dodając, że nie są to „nie pieniądze“. Obwiniał też kryptonim za ułatwianie „nielegalnych zachowań, w tym handlu narkotykami i innych nielegalnych działań“.
W tym czasie wielu znanych krypto- i finansowych ekspertów komentowało serię tweetów Trumpa, sugerując, że jest źle poinformowany. „Personel Ur wprowadza cię w błąd“, powiedziała Caitlin Long, dyrektor generalny regulowanego krypto-banku Avanti.
Prawdziwe pieniądze na nie, wygląda na to, że Trump nadal poważnie myśli o walce z „przestępczością kryptońską“ – chce nawet przydzielić Secret Service do tego zadania.

Kommentare geschlossen